Home » Безпека життєдіяльності

Ми у соціальних мережах:

Адреса:

м. Київ, вул. Євгена Харченка, 23-Б

Контакти:

(044) 564 – 80 – 60
(044) 564 – 80 – 61

Безпека життєдіяльності

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Безпека життєдіяльності дитини – важлива ланка сучасного виховання. Адже навчити дитину безпечно поводитися вдома, на вулиці, на дорозі – обов’язок кожного дорослого, який знаходиться поруч з нею.

Як свідчить статистика, кількість випадків дитячого травматизму, від нещасних випадків, пов’язаних із транспортом, під час пожеж та на воді, випадкових механічних удушень, закупорки дихальних шляхів значно збільшилась.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чекає небезпека. Легковажне поводження дітей з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.

В нашій школі проводиться систематична та змістовна робота з попередження травматизму та засвоєння правил безпечної поведінки.

Вчителі та класні керівники знаходять індивідуальний підхід до кожної дитини, з урахуванням вікових особливостей розвитку. Розвивають основні базові навички безпечної поведінки в школі та дома.

У цьому файлі, присвяченому, безпеці життєдіяльності, учні та їх батьки можуть отримати корисну інформацію та ознайомитися з правилами безпечної поведінки в побуті.

Пам’ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

  1. Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
    2.Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
    3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
    4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
    5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
    6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
    7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
    8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
    9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
    10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

На дорогах і вулицях:

  1. Ходити по узбіччі дороги або вулиці назустріч руху транспорту.
    2. Обходити автобус ззаду, а трамвай попереду.
    3. Почувши шум транспорту, озирніться і пропустіть його.
    4. Не виходьте на дорогу в зонах обмеженої видимості з боку водія і пішохода.
    5. Не відпускайте від себе дітей молодшого віку в місцях руху транспорту.
    6. Їзда на велосипеді по дорогах допускається з 14 років на відстані 1-го метра від узбіччя, а групова їзда – в колону по одному.

Правила поведінки на воді

Найбільш чудовий відпочинок улітку – відпочинок на воді.

Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил.

– Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
– Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
– Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води – не нижче +20С, повітря – не нижче +24С.
– Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
– У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.
– У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
– У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м’язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.
– Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.
– Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.
– Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
– Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.
– Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу – негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Ні в якому разі:

– Не купайся без дорослих.
– Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени.
– Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
– Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
– Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.
– Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Пам’ятай, надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією може віднести дуже далеко від берега, а хвилею перевернути, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.
– Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».
– Не подавай помилкові сигнали про допомогу.
– Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі. Отже, якщо ти будеш уважними та обережними і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення.